Шпански Куп: Барса на Билбао, Реал против Севиља!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Синоќа беше комплетирано шеснаестина финалето во Купот на кралот, а веќе денес се извлечени паровите кои ќе се борат за влез во 1/8 финале.

Добивме неколку интересни дуели, меѓу кои и реприза од минатогодишното финале помеѓу Барселона и Атлетик Билбао.

Тежок жреб имаше и Реал Мадрид кој за противник ја доби Севиља.

Сите парови:

Лас Палмас – Атлетико Мадрид

Алкоркон – Кордоба,

Атлетик Билбао – Барселона

Реал Мадрид – Севиља,

Реал Сосиедад – Виљареал

Депортиво Ла Коруња – Алавес,

Валенсија – Селта Виго

Осасуна – Еибар.