Шокантно: „Црна мамба“ – синтетичка дрога која ги прави „партал“ корисниците (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Шокирачки снимки од англискиот град Нотингем го покажуваат вџашувачкиот ефект на нова синтетичка дрога „Црна мамба“ (Black Mamba) врз луѓето, пренесува Daily Mail..

Видеото го снимил случаен минувач. На него се гледа како еден од „храбрите” лежи на улица свртен со лицето надолу, додека друг си „гушнал“ една корпа за отпадоци и не може да се „одлепи“ од неа. Луѓето залудно се обидуваат да им помогнат.