Спорт

Шкендија во второто коло ќе игра против Селтик или Сараево

Македонскиот шампион Шкеднија го доби противникот во првото коло за квалификациите од Лигата на Европа, а тоа е естонскиот Номе Калју.

Првите натпревари се играат на 9-ти и 10-ти јули, додека реваншите на програмата се на 16-ти и 17-ти јули.

Денес тетовци го дознаа противникот од второто коло, а тоа ќе биде победникот од дуелот помеѓу Селтик и Сараево.

Селтик, кој е апсолутен фаворит со Сараево би бил домаќин на Шкендија во првото коло, а реваншот ќе се игра во Македонија.

Мечевите од второто коло во квалификациите за ЛШ ќе се играат на 23/24 јули и на 30/31 јули.

Advertisements
To Top