Седумгодишно дете со нож го избоде својот брат за компјутерска игра


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Двајца браќа по мајка, на возраст од 14 и од 7 години од Дебар, се скарале поради игра на компјутер. Во расправијата која се случила во нивната куќа, седумгодишникот со кујнски нож го прободел постариот брат од задната страна на грбот, под десната плешка.

Расправијата почнала околу 9 часот утрото, а во 13  часот една соседка го однела повреденото момче во во болница, од каде во 14.30 часот со возило на Итна медицинска помош бил препратен во Клинички центар Скопје на понатамошно лекување.