Славни

Се сликаше за насловна на Плејбој и влезе во историјата

Ќерката на своевремено славниот актерот Дејвид Хаселхоф, најпознат по улогата на Мич во „Спасувачката служба“, влезе во историјата како првата плус-сајз манекенка која завршила на насловната страница на Плејбој.

28-годишната Хејли на својот профил на Инстаграм ја сподели насловната страница на германското издание на популарниот магазин и откри дека и е чест што позира за Плејбој како прв плус-сајз модел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Playboy Deutschland (@playboygermany)

„Мојот однос со моето тело отсекогаш произлегуваше од мојот однос со мојата ментална свест. Бидејќи мај е месец на свесност за менталното здравје, се надевам дека ќе ги инспирирам жените да се соочат со нивниот страв од непознатото и да водат наменски живот во кој телото не ве дефинира “, напиша Хејли меѓу другото под објавата.

„Татко ми ме поддржува во сите одлуки што ги несам во мојата кариера. Мајка ми и татко ми секогаш ме поддржуваа во сè што сум направила”, изјави Хејли за Дејли Меил.

To Top