Се правеше мангуп на теренот, па налета на голманот (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Натпреварот помеѓу Витесе и Спарта Ротердам од холандското првенство беше прекинат во судиското продолжение.

Едно од шишањата кое беше фрлено го погоди голманот на гостите Мадуко Окоје, па судијата го прекина мечот на неколку минути пред истекот на времето. Голманот во 64. минута одбрани пенал, а во последните моменти од натпреварот навивачите на Витесе влегоа на терен, повреден беше и еден камерман.

Еден од навивачите кои влегоа на теренот тргна кон голманот Окоје, но кога Окоје му возврати веднаш тргна назад на трибините.