Само за женски очи: Роналдо ги „почести“ женските фанови со селфи (фото)

Кристијано Роналдо е познат по тоа што со многу работа и труд успева веќе долги години да биде на врвот на светскиот фудбал.

Тој знае и по неколку часа дневно да помине во теретана, а своето тело го има доведено до совршенство. Португалецот вчеа објави нова фотографија на неговиот профил на Инстаграм и женските фанови ги остави без зборови

Ѕвездата на Јуве вчера одлучил да го искористи сонцето за малку витамин Д, но и за селфи.

View this post on Instagram

Vitamina D selfie time ahahaha???

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on