Саманта, женскиот секс робот, кој вели и „НЕ“ (ВИДЕО)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Креаторот на секс роботот Саманта, докторот Серџи Сантос ја унапреди, на наговор на неговата сопруга, па така роботот сега може да одбие секс доколку не е расположен.

Саманта сега може да го одбие иницирањето на својот партнер, односно „корисникот“, доколку почувствува дека тој кон неа се однесува неприкладно.

Новиот модел на работа, кој Сантос неодамна го демонстрираше во Центарот за живот – науно село во Њукасл, ги активира сензорите под кожата на роботот кои можат да детектираат ако нејзиниот партнер е агресивен, како и ако на Саманта и здосади напорното навалување на партнерот.

Таа сега може дури и да каже „Не“, ако тоа го сака.

Саманта, веројатно поради новото унапредување, со оглед на тоа, кога минатата првпат беше претставена на саемот на технологија, заврши „извалкана“, наведуваат британските медиуми.

Во теорија, новата можност која ќе има секс роботот би требало да допринесе во тоа новите сопственици да ја третираат како вистинска жена, со почит и свест дека требало да побараат одобрување.

Меѓутоа, и тука постои „штос“.Ништо не го спречува партнерот на Саманта да има однос со недвижечкиот робоо, со оглед на тоа дека таа нема можност да возврати на грубоста.

Роботот инаку, има раце колкови и лице кое се движи, како и можност заводливо да шепоти на уво. Саманта има четири различни режими на работа: семеен, романтичен, секс, како и екстра валкан муд.

Се уште не е објавено кога Саманта ќе се најде на продажба, но се очекува, кога ќе почне масовното производство, нејзината цена да биде 4.700 долари.