Сајт вреден богатство: Бидете чекор пред обложувалниците!

сајт за обложување

Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Пред точно една година во Р. Македонија се појави сајт насловен со името Кладење.мк, а сега е веќе прерасна во голем бренд. Самото име ни кажува дека ова е сајт наменет за сите кои сакаат спортско обложување.

Скоро секаде во светот има такви сајтови, а често се од голема помош на читателите и фановите.

Уште на почеток да разјасниме, дека ова не е сајт за продажба на натпревари, дојави и слични такви глупости. На сајтот не се наплаќа, односно сите информации ви се бесплатни.

Доколку вие сте обложувач или сте љубител на спортското обложување, тогаш Кладење.мк е вистинското место за вас.

Кога ќе ја отворите страната ќе ве пречека еден модерен и организиран дизајн, а исто така и куп информации кои ќе ви помогнат да стигнете полесно до добивка од обложувалница.

Секој ден се ажурира со најнови бетинг информации кои ако знаете да ги искористите ќе ќарите нешто и ќе го зголемите вашиот буџет.

сајт за обложување

Што се може да се најде на Кладење.мк?

Тикет на денот – Во оваа категорија секој ден избираме неколку натпревари, кратко ги анализираме и ги паковаме во форма на тикет на денот.

Екстра тикет – Екстра тикетот го преземаме од обложувалницата на Coinbet24. Тоа е тикет со 20% зголемени коефициенти.

Што се уплаќа денес – Самото име кажува што има во оваа категорија. Тука ви претставуваме најчесто два најуплаќани натпревари (информациите ги добиваме од 1хBet) со солиден коефициент. Мора да признаеме дека во оваа категоТикет на денотa href=”https://kladenje.mk/2018/08/10/premier-liga-najava-analiza-i-predlog-tipovi/” target=”_blank” rel=”noopener”>Најави на лиги – Пред секое коло правиме најава, анализа и даваме предлог типови за натпреварите од лигата. Најчесто наша мета се Премиер лига, Серија А, Бундеслига и Ла Лига.

Анализа на натпревари – Кога има некое поголемо дерби, ние збираме информации за можни состави, предности и недостатоци на тимот, а врз основа на сето тоа ви нудиме и предлог типови.

Традиционални типови – И оваа категорија често се покажува како добитна. Одделуваме време со цел да најдеме натпревари кои традиционално играат 3 за 3, со мал број на голови, со многу голови и слично.

Класични типови – Секојдневно се ажурира категоријата „Типови“. Тимот на Кладење.мк по лично убедување избира натпревари од понудата и ви дава предлог типови.

Тип на денот – Еднаш на неколку дена ви нудиме тип кој според нас изгледа доста сигурно, а покрај тоа има и одличен коефициент.

сајт за обложување

Споредба на коефициенти – Доколку сакате да знаете која обложувалница го нуди највисокиот коефициент за вашиот натпревар, тогаш оваа секција е вистинското место за вас.

Резултати во живо – Кој обложувач би можел без резултати во живо? Никој.

Ренцезии – Во категоријата на рецензии можете да најдете предности и недостатоци на многу обложувалници. Пред да играте во некоја обложувалница, добро е да ја прочитате нашата рецензија и да одлучите дали вашите пари ќе ги уплатите таму или не.

Совети за обложување – Во секоја работа добро би дошол некој совет, а во обложувањето таквиот совет има посебна моќ. Прочитајте ги овие корисни информации и надоградете го вашето знаење.

Системи за обложување – Имате црна серија? Не можете да погодите во обложувалница? Тука се нашите системи да ви помогнат да земете пари, па дури и со неколку промашени натпревари.

Калкутор за коефициенти – Врз основа на вредноста на коефициентот, калкулаторот ви ја пресметува веројатноста за добивка.

Речник за обложување – Што значи азиски хендикеп, мртва трка, облог, сплит и сл? Тука има значење и објаснување на многу кладилничарски поими.

Прирачник за обложување – Самото име кажува. Тука може да најдете совети и одговори на многу прашања.

Бонус вести – Секојдневно ќе бидете известени кога некоја обложувалница има некаква промоција или понуда. Тоа може да ви значи многу доколку сте особено нов корисник.

Обложувачки вести – Се што е поврзано со обложување може да најдете токму на сајтот на Кладење.мк.

Ако сакате да бидете секогаш во тек со овие информации, ви препорачуваме да ја лајкните нашата Фејсбук страна на КЛАДЕЊЕ.Мк ( ТУКА) и секогаш да имате информација повеќе и да бидете чекор пред обложувалниците.

Како што и погоре кажавме, запаметете дека сајтот на Кладење.мк е комплетно бесплатен, не бара никакви чланарини, претплати и не планира никогаш да наплаќа!