Русија ја тресе секс скандал: Во главната улога е позната спортска новинарка


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Една од најпознатите руски новинарки која своевремено водеше спортски емисии на телевизија и радио, Дана Борисова, е во центарот на секс скандал.

Русија ја тресе секс скандал во кој главната улога ја има позната новинарка, чии порно фотографии во 2017. излегоа во јавноста.

Имано, во медиумите се појави нејзина конверзација со човек на кој му понудила секс услуги.

„Сакам со тебе, а потоа со твоите пријатели олигарси. Сакам пари, потребни ми се.“ – помеѓу останатото стои во пораките кои Дана ги испратила на потенцијалниот муштерија.

Руските медиуми ја контактирале новинарката откако беше откриен разговорот, а сексипилната новинарка им рекла дека тоа не е нивни проблем и дека нема потреба да се занимаваат со нејзиниот приватен живот.