Роналдо стави вето на еден трансфер


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Во Реал Мадрид се спремаат за четвртфиналениот дуел во Лигата на шампиони протв Јувентус, па Зидан ќе ги одмара најважните играчи против Лас Палмас.

Јасно е дека сите во Реал се насочени кон одбрана на тотулата во Лига на шампиони, а „АС“ пренесува дека Зидан сигурно ќе остане на кормилото и во случај да ја заврши сезоната без трофеј.

Како што пренесува весникот, поголем дел од играчите сакаат Зидан да остане по секоја цена, а меѓу нив и капитенот Рамос и првата ѕвезда Роналдо.

Притоа, преодниор рок ќе биде спроведен по негови замисли. На списокот на Реал се наоѓаат Азар, Алисон и Левандовски.

Наводно Кристиано Роналдо ставил вето на доведувањето на Хари Кејн бидејќи верува дека многу подобро ќе се согласува со Левандовски кој е класичен напаѓач.

Реал ќе има огромен буџет за засилувања. Веќе е сигурно дека Бејл и Бензема заминуваат, а што се однесува до Иско, најверојатно ќе остане на „Сантиаго Бернабеу“.