Пандев откри интересни детали од односот со Мурињо (видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Капитенот на нашата фудбалска репрезентација, Горан Пандев, гостувајќи во емисијата на „Куќата на фудбалот“ и откри интересни детали од својата кариера.

Пандев е еден од најтрофејните македонски фудбалери, а најголемите успеси ги постгигна во Интер, кога предводен од Жозе Мурињо ја освои тројната круна.

Пандев играше клучна улога во освојувањето на трофеите, а сега откри детали од неговото доаѓање во Интер и односот со Мурињо.

„Чудно беше, кога добив раскин на договорот со Лацио и кога ми се јави Мурињо, ме покани да се вратам во Интер, јас малку скептички, не очекував дека ќе играм, имаше голема конкуренција. Мурињо беше искрен со мене, ми рече дека ако јас потпишам, ќе ја промени и формацијата, ми кажа дека јас и Ето ќе бидеме главни играчи“ откри Пандев.