Роналдо повторно ќе стане татко – оваа фотографија е доказ за тоа

Иако тој досега не ги потврди гласините за тоа дека повторно, по четврт пат ќе стане татко, Кристиано Роналдо изгледа дека оваа година уште еднаш ќе добие принова во семејството.

На неговиот Инстаграм профил осамна семејна фотографија на која, меѓу другите, позира и неговата девојка Георгина, на која е видлив труднички стомак (или барем така се гледа на фотката).

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Позирајќи во бикини, Георгина покажува дека нејзиното тело е сериозно изменето, а фановите на фудбалскиот ас упатија илјадници честитки во коментари за новото проширување на семејството. Роналдо минатиот месец стана татко на близнаците Матео и Ева.