Роналдо одби да се врати на „Сантиаго Бернабеу“: Раните се уште не биле заздравени!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Ѕвездата на Јувентус, Кристиано Роналдо ја одби поканата од Федерацијата да го гледа во живо мечот помеѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс, кој ќе се игра во недела на „Сантиаго Бернабеу“, пренесува „АС“.

Блиски извори до фудбалерот ја потврдија веста дека Роналдо добил покана, но нема да оди во Мадрид: „Уште е рано за Бернабеу“ им рекол Португалецот на своите пријатели потенцирајќи дека, раните после заминувањето од Реал се уште не биле зараснати.

„Кристано со задоволство би присуствувал на мечот и би го гледал заедно со Меси, но за жал, тоа нема да се случи овој пат“, изјавија извори блиски до Португалецот.

Лионел Меси пак ќе ја уважи поканата и ќе седне во ВИП ложата на „Сантиаго Бернабеу“ за да го гледа финалниот меч помеѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата.

Ден претходно неговата Барселона ќе го игра градското дерби против Еспањол, па во неделата Аргентинецот ќе биде слободен да отпатува за Мадрид.