Роналдо ја изненади Георгина со роденденска честитка на највисоката зграда на светот

Кристиано Роналдо ја изненади неговата партнерка Георгина Родригез со роденденска честитка која заедно со нејзината слика аранжирал да се постави на највисоката зграда на светот – Бурж Калифа во Дубаи.

Парот потоа, заедно со децата, позираше со кулата во позадина. Роналдо објави и видео на Инстаграм со порака: „Многу честитки љубов моја“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Еден неодамнешен извештај наведува дека трошокот да се постави триминутна промотивна реклама или друга објава на кулата во Дубаи чини минимум 50.000 фунти, со тоа што цената е повисока за викенди.