Рома гради силен тим: Еве како ќе изгледа „волчицата“ следната сезона!


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Новиот тренер на Рома, Паоло Фонсека гради тим кој може да им ги помати сметките на тимовите кои претендираат за врвот.

Рома ова лето прави тотална реконструкција, неколку важни фудбалери го напуштија тимот (Манолас, Ел Шарави, Де Роси), но веќе пристигнаа неколку добри засилувања.

Во средниот ред „волчицата“ ги обезбеди потписите на Дијавара од Наполи и Верето во Фиорентина. Како засилување во одбранат пристигнаа Спинацола од Јувентус и Манчини од Аталанта, а пристигна и нов голман, Пау Лопез.

Рома до крајот на преодниот рок сака да донесе уште еден дефанзивец, а примарна цел е Алдервајлед од Тотенхем, додека во нападот главни мести се Игуаин од Јуевнтус и Сусо од Милан.

Еве како ќе изгледа тимот на Рома следната сезона: