Реакцијата на Бекам после драмата која ја приредија Надал и Федерер (ВИДЕО)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Вчерашниот ден на Вимблдон донесе два полуфинални меча во машка конкуренција, Ѓоковиќ играше против Баутиста Агут, но најголемо внимание секако привлекуваше тениската класика помеѓу Рафаел Надал и Роџер Федерер од која Федерер излезе како победник.

Овој меч беше причина на трибините на Вимблдон да видиме и некои познати лица од фудбалот како што се Алекс Фергусон и Дејвид Бекам. За Бекам повеќе не е изненадување тој многу често е гостин на Вимблдон.

Федерер го победи Надал со 1:3 во сетови, а супер интересни и возбудливи беа последните два гејма кои траеа скоро 20 минути.

Од тие моменти воодушевен беше и Дејвид Бекам, тоа можеше да се забележи по неговата рекација.