Видео

Публиката се поклонуваше на ОВОЈ импресивен поен од маестро Федерер

Вчера, во рамки на второто коло од тенискиот Мастерс во Рим, Роџер Федерер славеше со ефективни 2:0 против Жоао Соуза.

Федерер во овој меч прикажа одлична игра, а во еден момент одигра спектакуларен поен. Иако на моменти изгледаше дека е во загубена позиција, Швајцарецот успеа да се извлече, а подоцна и со маестрален удар да го добие поенот.

Advertisements
To Top