Прв пат јавно со момче после разводот: Белучи во врска со француски уметник

Откако пред 6 години се разведе од актерот Винсент Касел, жената која и денес важи за една од најубавите и најпосакувани убавици на светот, до пред извесно време не беше „уловена“ од папараците со друго момче во јавност.

Но, на модната ревија на Chanel во Париз, Моника Белучи се појави рака под рака со францускиот уметник и сценограф Николас Лефевре, со кој веќе неколку месеци е во љубов, поточно од летото 2018.

Совршено стилизирана во сив капут и црни ѕвонарки, беше придружена од момчето облечено во сиво одело и класична бела кошула.