Процент на исплата за онлајн слотовите

Онлајн слот

Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во оваа статија ќе напишеме неколку реченици за да се запознаете со процентот на исплата на онлајн слотовите. И покрај тоа што генерално нема да ја зголеми шансата за добивка, со сигурност тврдеме дека ќе ви ја зголеми довербата, односно ќе знаете дека играте на онлајн слот апарат кој има висок процент за исплата.

Кога станува збор за онлајн слотови постојат многу варијации кои се создадени за да ги задоволат вашите потреби за коцкање. Најважна работа која треба да ја знаете пред да започнете со играње на онлајн слотови за вистински пари е процентот на исплата од тој онлајн слот.

Вие како играч, треба да го најдете вистинскиот онлајн слот кој нуди исплата од најмалку 90% или нешто повеќе. Статистиката потврдува дека онлајн слотовите имаат повисок процент на исплата за разлика од локалните казина. Процентот на исплата во локалните казина се заснова на 60-65%, додека на онлајн казината тој процент достигнува и до неверојатни 99%.

На пример, да речеме дека 100 евра се потрошени во онлајн слот апарат со 92% на исплата. Според тоа , слотот треба да исплати 92 евра од влогот во форма на добивка, а останатите 8 евра да останат за онлајн казиното, односно тоа е заработувачката за казиното. Меѓутоа, имајте на ум дека исплата не се врши по одредени правила, а во некои казино игри може да акумулира онлајн слотот додека не стигне до сума од неколку стотици евра. Наша препорака се двете најистакнати слот игри со овошна тема, Flaming Hot и 40 Super Hot.

Ние лично го препорачуваме казиното на 1xbet. За да се стекнете со повеќе информации за тоа казино прочитајте ја нашата рецензија за 1xbet казиното. Кога ќе регистрирате на ова казино ќе си добиете се разбира бонус за „добредојде“, па потоа тој бонус може да го играте на еден од вашите омилени онлајн слотови. Исто така казиното на 1xbet располага со многу онлајн слотови кои имаат прогресивен џекпот. Во некои од тие онлајн слотови џекпотот знае да достигне и вртоглава сума на пари, односно вредност од неколку стотици илјади евра. Зошто вие да не бидете среќен добитник?