Проститутка го обвинува познатиот фудбалер: Имавме секс, ама не ми плати!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Ѕвездата на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг овие денови е во сериозни проблеми откако една елитна проститутка го обвини дека му пружила сексуални услуги и за тоа не го добила договорениот износ.

Наводно Стерлинг ја поминал ноќта со проститутката во хотел во Лос Анџелес и и оставил 2000 долари, наместо договорените 4000.

„Тој е милионер, но е многу скржав“, изјави проститутката за британските таблоиди и очигледно сака да му се одмазди со тоа.

За Стерлинг ова не е прв секс скандал, бидејќи неговото име и во минатот беше во жолтата штампа за прељуба.

Windy Af #mykonos ??

A post shared by Tabby Brown ?? (@tabbybrown) on

Пред две години, кога неговата сопруга беше бремена, Стерлинг помина ноќ со Плјебој зајачицата Таби Браун.

@paigemilian ❤️

A post shared by Raheem Sterling x ? (@sterling7) on