Пролетни температури во февруари


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Четвртиот февруарски ден во Македонија носи сончево време со мала до умерена локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Дневните температури ќе се движат од 11 Целзиусови степени во Маврово, 12 во Охрид, до 15 vо Скопје и Берово, 16 во Битола и Крива Паланка, 18 во Кавадарци и 20 во Дојран.

И за утре прогнозата за времето е сончево со умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневните температури ќе достигнат од 12 до 20 Целзиусови степени.