Приведени две лица за продажба на копии од Реал и Манчестер


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Попладнево на плоштадот Македонија две лица се приведени во Полициската станица Центар поради продажба и дистрибуција на неавторизирана стока со брендови на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Од страна на Пазарната инспекција ќе им биде поднесена прекршочна пријава во согласност со Законот за трговијата по член 2, став 2 „Вршење дејност без регистрирано правно лице“.