Славни

Природно си е природно: На Сaлма Хајек не ѝ треба шминка

Една од најубавите холивудски актерки и најпосакуваните славни жени на светот, 53-годишната Сaлма Хајек и во шестата деценија од животот нема потреба од шминка за да ја истакне својата убавина благодарение на нејзиниот природен изглед.

Тоа уште еднаш го докажа со фотографија на која позира во лежерно издание во базен, без ниту грам шминка на себе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Иако има голем број филмски достигнувања и награди, актерката неодамна призна во едно интервју дека на почетокот не ѝ било лесно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

„Најтешкиот дел ми беше на почетокот … За жал, никогаш не добив вистинска можност да покажам што можам да работам, да искористам многу вештини што ги научив. Директорите честопати ми велеа дека морам да звучам што е можно поглупаво и да зборувам побрзо”, откри Салма.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Таа во моментов е во карантин во вилата во Лондон со сопругот Франсоа-Анри Пинол и 12-годишната ќерка Валентина Палома.

To Top