„Пријателот“ Џои знае што бира – во врска со 17 години помлада девојка


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Актерот Мет Лебланк кој ги освои срцата на публиката во улогата на Џои од серијата „Пријатели“ и со истата стекна светска слава, докажа дека годините не му го намалиле неговиот стил на голем заводник.

Тој долго време е во врска со оваа убавица која е 17 години помлада од него. 50-годишниот актер конечно се појави во јавноста со својата 33-годишна девојка Аурора.

Пред да биде во љубов со Аурора, Мер од 2005-та до 2014-та година беше во врска со Андреа Андерс со која глумеше заедно во серијата „Џои“.

A post shared by @auroramulligan on

Пред неа беше во брак со Миси Мејнајт. Со неа ја има 14-годишната ќерка Марина.