Претседателот на ПСЖ потврди: Оптимист сум околу трансферот на Нејмар


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Иако на почетокот изгледаше како невозможно и обична шпекулација, сепак Нејмар е многу блиску до трансфер во ПСЖ за сума која ќе ги сруши сите рекодрди во фудбалот.

Медиумите најавуваат дека Нејмар веќе утре треба да слета во Катар каде ќе потпише спонзорски договор и ќе ги помине медицинските прегледи со ПСЖ.

Претседателот на ПСЖ Насер Ел Келаифи потврди дека преговорите се во завршна фаза и дека 25-годишниот напаѓач наскоро ќе се пресели во француската престолнина.

„Преговорите околу трансферот на Нејмар напредуваат. Јас сум оптимист“, изјави Ел Келаифи.

Во следните денови ќе биде активирана откупната клаузула која изнесува 222 милиони евра, а до крајот на неделата Нејмар ќе биде претставен во Париз.