„Прекрасен ден за пливање“ – си се капи во сопствената куќа (снимка)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Над 2,5 милиони Американци чии живеалишта се лоцирани во близина на границата со Мексико добија наредба за евакуација. Бурата од четврта категорија, која меѓу другото, ги донесе ајкулите да пливаат на улиците се појави вчера во 3 часот попладне по локално време, а претходно беснееше во Куба.

„ Прекрасен ден за капење“, се слуша како некој вели нечиј глас на видеото на кое е снимен човек додека плива во нечиста вода, а над него се гледа лустер. Се работи за видео од куќа во Флорида во САД каде големото невреме Ијан со 185 км на час го донесе морето во домовите на луѓето, објави Индепендент.

Бројни видеа од Флорида го обиколија интернетот. На едно од нив се гледаат млади момчиња кои пробаа да пливаат во немирните води.