Пози кои најбрзо носат задоволство, тврдат сексолозите

Пози кои најбрзо носат задоволство, тврдат сексолозите

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Дали некогаш сте се запрашале кои се најзадоволувачките пози? Овие 7 ги препорачуваат сексолозите

Во универзумот на сексуалноста, постојат различни начини за истражување на задоволството и поврзаноста со вашиот партнер. Сепак, постои широко распространето верување кое диктира дека мора да пробате многу комплицирани техники и позиции за да иновирате или да постигнете поголемо задоволство. Ништо не може да биде подалеку од вистината, велат сексолозите и предлагаат едноставни пози кои најбрзо носат задоволство.

Пози кои најбрзо носат задоволство

Кат: Техника за усогласување на коитумот

Ова е варијација на мисионерска поза. Партнерката ги обвива нозете околу колковите на партнерот, а потоа ја поставува карлицата малку повисоко од вообичаеното. Мора да биде над колковите на партнерот. Во оваа положба, клиторисот е целосно стимулиран.

Јаb-jum: бакнежи и погледи

Оваа поза е наједноставната поза на транс секс. Бара максимална поврзаност со друга личност, статична е и мирна. Мажот седи со прекрстени нозе, а партнерката седнува врз него, гушкајќи го со нозете во долниот дел од грбот. Почнете да ги нишате телата..

Лажица: добра и едноставна, двојно подобра

Во лажицата едно лице го прегрнува другото одзади. Вашите раце се слободни за масажа и истражување на телото на партнерот. Дополнително, совршена поза е да се осмелите да му шепнете на увото на другиот што сакате, надминувајќи ја незгодноста да немате директен контакт со очите.

На раб: Надвор и внатре

Мажот стои до креветот и ја влече карлицата на жената докрај до работ. На овој начин се создава поголема контактна површина помеѓу двете тела. А аголот е многу поволен за стимулирање на клиторисот.

Слон-сила на телото

Иако името е малку бизарно, позата е многу едноставна. Едно лице лежи со лицето надолу на кревет. Друго лице лежи над него. Убавината на оваа поза е што секој што е на врвот има пристап до многу делови од телото на партнерот и е во многу доминантна положба, која може да ја искористи за да си поигра со граници.

Магична планина

Ги собираме сите перници и со нив создаваме планина. Потоа жената лежи со лицето надолу врз нив. Перниците се поставени на висина на карлицата. Телото ќе биде закривено и многу достапно, така што, повторно, другиот ќе може да навлезе вагинално или анално или да игра како што сака

Положба на мост

Идеален е за стимулирање на клиторисот. Се состои од легнување на грб со свиткани колена. Затегнете ги глутеалните и стомачните мускули додека се подготвувате за оргазам или, за дополнително да го зголемите вашето задоволство, користете секс играчки кои се совршени за подобрување на вашето задоволство.