Повторно гореа бараки во Градски парк во Скопје


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Вечерва, во скопскиот Градски парк, избувна пожар избувна во кој гореа бараки во близина на стадионот кои се наоѓаат кај ресторанот „Томче Софка“.

Од противпожарната бригада велат дека пожарот е локализиран и веќе има екипи на терен кои се справуваат со огнената стихија, а засега не се познати причините за пожарот. На терен излегле шест противпожарни возила и 19 пожарникари.

Ова е втор пожар во овие бараки за само неколку месеци, откако на 26 октомври се запалија старите судски бараки, кога беше направена материјална штета токму на ресторанот „Томче Софка“, но и на салата Партизан.

Видео: Телма