Потврдено: Реал Мадрид го договори „новиот Ибрахимовиќ“


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


17-годишниот фудбалер Александер Исак важи за еден од најталентираните напаѓачи во Европа, и многу европски гиганти се интересираа за неговиот потпис.

„Марка“ пренесува дека Реал Мадрид ја победил конкуренцијата и следната недела Исак и официјално ќе стане фудбалер на „кралскиот“ клуб.

Не им беше тешко да најдат заеднички јазик бидејќи менаџер на Исак е Владо Лемиќ кој соработува со легендата на Реал Мадрид и поранешен спортски директор на „кралевите“ Предраг Мијатовиќ, па е логично тоа што Реал беше успешен во трката.

За него се интересираа европските великани Челзи, Баерн и Јувентус, но Исак на крајот го избра Мадрид.

17-годишен напаѓач од стокхолмски АИК во својата татковина веќе го нарекуваат „новиот Ибрахимовиќ“.