Потење со Шерцингер: Никол прави фини вежби во теретана (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Редовните тренинзи во теретана се еден од бескомпромисните услови на Никол Шерцингер за одржување на нејзината витка линија и топ физичка форма. А таа знае да ги почести нејзините Инстаграм следбеници со фотки и снимки од нејзините фитнес сеанси.

Во едно од последните видеа кое го сподели на споменатата социјална мрежа, Шерцингер покажа како изгледа дел од еден нејзин тренинг во теретана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger) on

Стегната во тигрести хеланки, сексапилната Никол тренингот го одработи со доза на забава. За време на напорните вежби во еден момент Никол се опуша и почнува да „тверка“ на музиката која оди во позадина.