Постигна хет-трик за 11 минути и дома си однесе 180 илјади евра!

lasoga

Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Поранешниот европски шампион Хамбург денес игра во втората германска лига, а вчера стигна до победа од 3:2.

Херој во победата на Хамбургер беше фудбалерот Пјер Мишел Ласога кој за само 11 минути три пати ја погоди мрежата на Хајденхајм.

Овој хет-трик на Ласога му донесе заработка од големи 180.000 евра.

Ласога во својот договор има клазули кој вчера му обезбедија сериозна сума. Имено, тој е за секој бод на клубот добива 15.000 евра, а за секој негов погодок има премина од 45.000 евра, па од вчерашниот учинок си однесе дома 180.000 евра.

Тој е најплатениот играч во втората германска лига со плата од 3.4 милиони евра не сметајќи ги бонусите како вчерашниот.