Чекор подалеку: Натпревар од француската прва лига можеше да се следи од – џакузи! (видео)

jakuzi

Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Каен и Лион во петото коло од француската лига 1 ремизираа 2:2.

Сепак и покрај тоа што на оваа средба видовме дури четири погодоци она што го обележи натпреварот и за што се пишува во светските медиуми по завршувањето на истиот е – џакузито!

На оваа средба во аголот на теренот беше поставено џакузи од каде што двајца фанови уживаа и го следеа натпреварот.

Минатата година Баерн претстави луксузен апартман на „Алијанц Арената“ од каде што корисниците на истиот можат директно да го гледаат натпреварот, но Каен овој пат отиде чекор подалеку.

https://twitter.com/Bayern_mania/status/963440378161623040

Дали ова ќе стане честа пракска или во прашање е само повремен маркетинг на клубот ќе покаже времето, но сигурно дека на најверните навивачи на клубот не им се допаѓаат ваквите идеи кои со себе ги носи „модерниот“ фудбал.