После свадба, со палка претепал пејачки од Косово


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Хаос се случил на македонска свадба во селото Чегране. 35-годишната С.А. и 25-годишната С.Ф. од Косово се здобиле со повреди откако пееле на свадба во ресторан во селото организирана од жител на селото Форино.

Откако завршила свадбата, околу 1 по полноќ, пред ресторанот им пришол Г.А. инаку син на сопственикот, и како што тие пријавиле, без причина ги претепал со дрвена палка.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.