После речиси една година бекство, осомничениот за кравиот четврток Никола Кољо, сам се пријави во Шутка


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Еден од осомничените за насилствата во македонското Собрание од минатиот април, Никола Митревски- Кољо, кој неколку месеци беше недостапен за прганите на прогонот, од попладнево е во Истражниот затвор во Шутка.

Според неофицијалните информации, тој сам се пријавил во Шутка. Против Кољо веднаш е активирана мерката притовор. Инаку, Никола Митревски-Кољо, заедно со Александар Василевски-Нинџа, кој и натаму е во бегство, се осомничени како организатори на насилствата во Собранието.