Попладнево инцидент на плоштадот Скендербег, повредена е малолетничка


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Денеска во 02.50 часот во Полициска станица Бит Пазар, Б.Ш. пријавила дека нејзината малолетна ќерка била повредена на плоштадот Скендербег.

– Б.Ш. од Скопје пријавила дека на 13.08.2022 околу 23.00 часот на плоштад Скендербег, едно лице фрлило со тврд предмет којшто ја погодил нејзината малолетна ќерка, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.