Понеделничка временска прогноза


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Овој октомвриски понеделник во Македонија носи сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Максималните дневни температури ќе достигна во Скопје 18 Целзиусови степени, Маврово 10, Охрид 16, Битола 17, Крива Паланка и Берово 15, Кавадарци 19, Дојран 21.

И утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 12 до 22 степени.