Помина две ноќи со Емили Ратајковски, па ги објави нејзините „18+“ фотографии


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Пред да се појави во спотот за песната Blurred Lines и да ја добие улогата во филмот Gone Girl, Емили Ратајковски поминала две ноќи во Њујорк со фотографот Џонатан Ледер.

Фотографиите кои настанале тогаш, неодамна беа објавени и можеа да се купат. Во колекцијата има вкупно 71 полароид, а не е чудно што претходната едиција од 250 фотографии се продаде прилично брзо.

„Беше многу, ајде да речеме, опуштена во соблекувањет. А кога станува збор за фотографирањето, можам да кажам дека беше доста забавно“, напиша Ледер за колекцијата.

A post shared by Jonathan Leder (@jonathan_leder) on

Изложбата на овие фотографии ќе се одржи следниот февруари во Castor Gallery во Њујорк. Нецензурираните фотографии можете да ги погледнете ТУКА.