Полициска акција во Арачиново, полицијата бараше криумчари на мигранти


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Полициска акција се одвиваше утрово во скопско Арачиново. Блиндирани возила и полиција од утрово беа влезени во селото, пренесува „,Макфакс“.

Од МВР ја потврдија информацијата и соопштија дека станува збор за акција на полициските сили за криумчарење мигранти.

Засега нема официјална потврда за приведени. Повеќе информации се најавени во текот на денот.