Полицијата трага по Бланка Фернандез Очоа: Исчезна најдобрата шпанска скијачка


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Исчезна бившата шпанска скијачка и олимпијка која освои олимписки медал на ЗОИ, Бланка Фернандез Очо и полицијата интензивно трага по неа.

Фернандез Очоа исчезнала пред повеќе од една недела , соопштува полицијата. Последен пат била видена на 23 . август додека вози црн Мерцедес во предградие на Мадрид.

Полицијата побарала информации од граѓаните , на барање на семејството на поранешната скијачка. Таа ја напуштила куќата без телефон , а од тогаш не користела платежни картички. До сега не е најдена никаква трага.

Очоа е првата Шпанка, освојувачка на Олимписки медал, кога во 1992 го освои бронзениот медал на ЗОИ во Албервил. Во периодот меѓу 1980 и 1992 учествувала на четири Олимпијади.