Погледнете како се радуваа јапонски фанатици за победата на Верстапен


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Јапонски навивачи на Ред Бул тимот во Формула 1 на прилично експресивен начин  ја прославија победата на Верстапен во последниот круг од трката за големата награда на Абу Даби.