Погледнете како Рамос повторно го спаси Реал


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Ако Реал Мадрид сезонава ја освои Ла Лига, најзаслужен за тоа сигурно ќе биде стоперот Рамос. Откако во минатото коло му донесе бод на Реал во Ел Класико со гол со глава во последните мигови од мечот, шпанскиот дефанзивец го повтори истото, овојпат против Депортиво за 3:2.

Серхио Рамос како да се специјализира за решавачки голови во последните мигови. Прво му донесе трофеј во ЛШ во 2014, откако постигна израмнувачки гол против Атлетико во последните мигови од мечот, а сега за само две недели постигна два клучни гола за неговиот Реал во трката за Ла Лига. Минатото коло не и дозволи на Барселона да се приближи на минус три во Ел Класико, а ова коло го повтори истото откако против Депортиво стрелаше прецизно со глава во последните мигови од мечот.

Погледнете ги најинтересните моменти од мечот: