Погледнете како Борусија Дортмунд се збогуваше од Халанд (снимка)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Eрлинг Халанд ќе ја продолжи кариерата во Манчестер Сити, а вчера тој го играше последниот натпревар за Борусија Дортмунд пред домашните навивачи.

Пред натпреварот против херта Норвежанецот доби мал сувенира од раководството, а навивачите го скандираа неговото име.