Сончев и топол мајски понеделник


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓16-от мајски ден во Македонија носи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 30 Целзиусови степени, Маврово 20. Охрид 24, Битола 28, Крива Паланка 27, Берово 24, Кавадарци 30, Дојран 31.

Утре времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална блачност. Кон крајот на денот во северните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат од 21 до 32 степени.