Погледнете како беше направена легендарната фотографија на која Меси и Роналдо играат шах (снимка)


Аргентина на се или ништо, сега мора против Очоа - 7 ден ↓↓↓Луј Витон објави видео во кое може да се види како беше направена веќе легендарната фотографија на која Лионел Меси и Кристиано Роналдо позираат како играат шах на куфер од познатиот моден бренд и што се случуваше зад камерите.

Фотката растури на социјалните мрежи привлекувајќи огромно внимание, а еве како култната фотографка Ени Лебовиц ја направи истата.