Славни

Подморница од 22 милиони долари: Вака Мелниченко покажува колку ја сака Сандра

Рускиот милијардер и бизнис тајкун Андреј Мелниченко ја почести својата сопруга Сандра со подарок вреден 22 милиони долари.

11 милијарди долари „тешкиот“ Мелниченко ѝ порачал како подарок на Сандра луксузна подморница која чини вртоглави 22 милиони долари.

Сопственичката на најубавата и најлуксузна јахта на светот, јахтата А, наскоро ќе има нова скапа играчка за на вода. Рускиот милијардер ја нарачал подморницата за сопругата Сандра од Америка како изненадување, „за таа да може да ужива во разгледување на длабочините на морињата и океаните“.

„Сиетл 1000“ е ново ниво на луксуз кога станува збир за приватни пловила. Оваа подморница воопшто не наликува на оние кои досега ги купувале богаташите, подморница со едно седиште за разгледување која е прилично клаустрофобична“, тврди анонимен извор за „Информер Хит“.

To Top