Спорт

Вардар со специјален дрес во Келн (фото)

Ракометарите на Вардар со нови дресови ќе настапат на завршниот „Фајнал фор“ турнир во Келн кои ќе бидат изработени од исто како и претходните се од брендот „Хумел“.

Денес овие дресови ги промовираа Мартин Поповски и Кристијан Дисингер, а мотото е „Нов дрес, иста цел – победа во Келн”.

Првата варијанта е традиционално со црвено и црна боја што е „домашен“ дрес за настап кога вардарци се домаќини, а гостинскиот е во бела боја.

To Top