Почнала да објавува слики по танга на Инстаграм, па станала ѕвезда! (фото)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


31 годишната Бетрикс Војант од Франција на Инстаграм има повеќе од 40.000 фанови, со кои редовно дели слики во танги и тоа на егзотични и преубави локации.

Сето почнало како хоби пред пет години, но откако ги објавила сликите на Инстаграм добила одлични реакции од луѓето, па одлучила да тоа го претвори во нешто повеќе.

A post shared by Beatrix Voyant (@bikinivoyage) on

„Мојот дечко сака да слика, па јас му позирам. Прво ги држевме фотографиите во приватност, но кога ги ставив на Инстаграм добив многу лајкови и следбеници, па почнав да објавува редовно.

A post shared by Beatrix Voyant (@bikinivoyage) on

Бетрикс не е модел, но вели дека е побарале од многу агенции. Иако не открива со што се занимава, таа тврди дека одлично заработува.

A post shared by Beatrix Voyant (@bikinivoyage) on

„Се фотографирам за себе, не за Инстаграм. Објавувам само приватни фотографии за успомен“ заклучува Инстаграм ѕвездата.

A post shared by Beatrix Voyant (@bikinivoyage) on

A post shared by Beatrix Voyant (@bikinivoyage) on