Пјонгјанг во живо и непосредно – новинар го сними севернокорејскиот главен град


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Фински новинар успеал да изнесе многу ретки необработени снимки од главниот град на Северна Кореја, Пјонгјанг. Според зборовите на новинарот, снимката била направена преку шофершајбна на автомобил, а никој не му рекол да не снима. Секој странец кој ја посетил оваа земја е под постојан надзор на водич, кој внимава да не се сними нешто што би и` наштетило на земјата.