Спорт

Пјаниќ конечно проговори за својата иднина

Во последните денови Миралем Пјаниќ е една од главние теми на трансфер пазарот и се појавија многу информации дека Босанецот може да го напушти Јувентус.

Силен интерес за него покажуват Барселона, Челзи и Манчестер Сити, а „старата дама“ наводно е спремна да го пушти доколку добие понуда од 100 милиони евра.

„Прочитав толку многу нешта во изминативе денови што нависитна ме насмеаја. Но, јас сум мирен и продолжувам да работа, знам како стои ситуацијата со трансфер пазарот. Многу сум среќен во Јувентус и сум навистина мирен. Напреднав многу во изминативе две години и што вредам 100 милиони, значи добро си ја вршам работата. Мое е да играм фудбал и да уживам, а во Јувентус го правам тоа“, изјави Пјаниќ.

Последните информации од Апенините говорат дека Јувентус нема намера да го пушти и ќе му понуди нов договор до 2022 година според кој ќе заработува 7 милиони евра по сезона.

To Top